איטום מרתף

מרתף הוא כל חלל שנמצא מתחת לקומת הכניסה של המבנה. מרתף יכול לשמש למגוון צרכים, בין אם למגורים, אחסנה או חדר מכונות. מאחר ומדובר בדרך כלל בחלל שלא נמצא בשימוש יום יומי, קיימת נטייה לתת לו פחות תשומת לב בתהליך הבניה. אך בשל מיקומו התת קרקעי וקרבתו אל עומק האדמה, קיימת סכנה של חדירת מים זורמים או מי תהום אשר עלולים לגרום להצפה. 

חדירת מים למבנה עלולה לגרום לנזקים קשים במיוחד, כאלו שאף יכולים לסכן את יציבותו של המבנה כולו, ליצור זיהומים וכמובן לפגוע ברהיטים או במערכות חשמל הממוקמות במרתף.

על מנת למנוע מקרים שכאלו, קיימת חשיבות גבוהה לאיטום איכותי של קומת המרתף.

ביצוע עבודת איטום מרתף מבצעת בדרכים רבות, הנה שלוש מהעיקריות שביניהן:

איטום חיובי – אשר מתבצע מהצד החיצוני של המבנה, ממנו מגיע המפגע. בדרך כלל מתבצע תוך כדי בניית מבנה חדש או במסגרת תיקון מבנה קיים (שנמצא מעל פני הקרקע).

איטום שלילי – אשר מתבצע במקומות בהן אין גישה אל הצד החיצוני של המבנה ולרב מיושם על חללים שלא בוצע בהם כראוי איטום חיובי בתהליך הבנייה.

איטום בהזרקות – אשר מתבצע באמצעות הזרקה מבוקרת של חומרי איטום נוזליים ישירות אל תוך יציקת הבון באזורים של חללים, סדקים וחריצים שנוצרו בתהליך הבנייה.

בכל אחת משיטות האיטום, חשוב מאוד להקפיד על הכנות תשתית תקינות ולבחור את סוג החומר המתאים לשימוש בהתחשב במצב הסביבה: סוג התשתית, טמפרטורה, זמן עבידות.

כאמור, עבודת האיטום חייבת להתבצע על ידי קבלן איטום מקצועי ובעזרת חומרי איטום מתאימים.

יש רטיבות במרתף? אל תבזבז זמן!

פעולה מיידית תמנע נזקים חמורים יותר ותחסוך לכם כסף, בוודאות!

אם חלילה גיליתם מים שחדרו לקומת המרתף, או סימני רטיבות– מסתמן כי עבודת האיטום במרתף לא בוצעה כראוי. חשוב מאוד לפנות אל בעל מקצוע המתמחה באיטום מרתפים על מנת שיבצע עבודות איטום שיאטמו את החלל כנדרש וישמרו על המרתף יבש.

איטום מרתף שמבוצע בצורה מקצועית ובמהירות, עם הקפדה על בחירת חומרי איטום איכותיים, יוכל למנוע סכנות, הוצאות ונזקים רבים.

חברת אומגה טכנולוגיות איטום בע"מ מתמחה בכל סוגי עבודות האיטום, משתמשת במוצרים בעלי תו תקן אירופאי, תו ירוק ותו תקן ישראלי ומלווה את לקוחותיה לאורך כל תהליך העבודה, החל משלב התכנון ועד לסיום הבניה.

בחרת אומגה – והמרתף יישאר יבש!

כתבות נוספות

איטום גגות

איטום גגות הוא שלב מאוד קריטי בתהליך הבניה ובהמשך, בתהליך התחזוקה של המבנה. זהו אינו הליך חד פעמי וכדי למנוע תקלות, יש להקפיד להשקיע גם

קרא עוד

איטום חדרים רטובים

חדר רטוב הינו כל חדר שקיים בו חיבור ישיר למים, לדוגמא: חדר שירותים, חדר אמבטיה וחדר כביסה. חלל נוסף שיש להתייחס אליו כחדר רטוב, הינו

קרא עוד

איטום חלונות

פעולת איטום חלונות היא פעולה חשובה ויש לבצע אותה בדיוק רב ובעזרת חומרי איטום מתאימים.  איטום חלונות נחשב לנפוץ למדיי וכיום ישנם בעלי מקצוע רבים

קרא עוד