איטום חדרים רטובים

חדר רטוב הינו כל חדר שקיים בו חיבור ישיר למים, לדוגמא: חדר שירותים, חדר אמבטיה וחדר כביסה. חלל נוסף שיש להתייחס אליו כחדר רטוב, הינו מרפסת לא מקורה, שכן ישנה חדירת מים כשיורד גשם.

בחדרים אלו קיימת חשיפה קבועה למים, מה שמגדיל את הסיכוי להיווצרות נזקי נזילה או עובש, (במידה והאיטום בהם לא בוצע כראוי) ועל כן קיימת עבורם דרישה לעמידה בתקנים מחמירים, בשונה מחדרים יבשים.

איטום חדר רטוב הוא נושא חשוב ועקרוני שיבוצע על ידי אנשי מקצוע שיודעים כיצד לעשות זאת נכון. הלחות של המים חודרת לכל מקום בקירות וברצפה, לחות אינה מתייבשת רק כי ניגבתם את הרצפה. זכרו כי רצפה יבשה אינה הוכחה לכך שהלחות לא חדרה לעומק, ובבוא הזמן הלחות והרטיבות יוכיחו את קיומן בכתמים כהים של עובש וטחב. חשוב להבין כי סכנת הלחות אינה מסתכמת רק בפגם אסתטי. מדובר בסכנה בריאותית בשל הבקטריות והעובש שמתפתחים בבית בגללם, כמו כן קיימת גם סכנה לתשתיות וליציבות הקירות כתוצאה מהתפוררות המלט. 

אם לא מבצעים איטום חדר רטוב בצורה מקצועית, אין סיכוי למנוע תקלות

בחדר רטוב נדרש איטום תת רצפתי ושימוש בחומרי איטום ייעודיים בעלי תווי התקן הדרושים.

ישנם מגוון סוגי תשתיות לחדרים רטובים. כל סוג תשתית דורש התייחסות שונה, גם בהכנות השטח שיש לבצע בטרם יישום החומר וגם בחומרים בהם יש להשתמש לביצוע האיטום. ועל כן, חשוב מאוד שאיש המקצוע יכיר את הפרטים, ילמד את התשתית ויתכנן את היישום בטרם ביצוע.

כאשר מדובר על חדר רטוב שחשוף באופן תמידי למים, קיימת חשיבות עליונה להקפיד על ביצוע האיטום. כאמור, אם אותו חדר לא נאטם באופן תקין, עלולות להיווצר בעיות רטיבות שעם הזמן רק יחריפו ויובילו לנזקים קשים ומכאן לתיקון מסובך, ארוך ויקר יותר.

איטום חדר רטוב, ישמור על מבנה חזק ויציב וימנע היווצרות והתפשטות של עובש, טחב או פטריות.

רק באמצעות איטום מקצועי של חדר רטוב, יהיה אפשר למנוע נזקים שעלולים לפגוע בבריאותם של בני הבית ולהימנע מפגיעה או היחלשות של המבנה עצמו.

איטום חדר רטוב הינו חלק מהותי מעבודות האיטום שחייבות להתבצע בכל מבנה

ויש לבצע אך ורק באמצעות בעל מקצוע מנוסה ומיומן שמתמחה באיטום מבנים

חברת אומגה טכנולוגיות איטום בע"מ מתמחה בכל סוגי עבודות האיטום, משתמשת במוצרים בעלי תו תקן אירופאי, תו ירוק ותו תקן ישראלי ומלווה את לקוחותיה לאורך כל תהליך העבודה, החל משלב התכנון ועד לסיום הבניה.

כתבות נוספות

איטום גגות

איטום גגות הוא שלב מאוד קריטי בתהליך הבניה ובהמשך, בתהליך התחזוקה של המבנה. זהו אינו הליך חד פעמי וכדי למנוע תקלות, יש להקפיד להשקיע גם

קרא עוד

איטום חלונות

פעולת איטום חלונות היא פעולה חשובה ויש לבצע אותה בדיוק רב ובעזרת חומרי איטום מתאימים.  איטום חלונות נחשב לנפוץ למדיי וכיום ישנם בעלי מקצוע רבים

קרא עוד

איטום מרתף

מרתף הוא כל חלל שנמצא מתחת לקומת הכניסה של המבנה. מרתף יכול לשמש למגוון צרכים, בין אם למגורים, אחסנה או חדר מכונות. מאחר ומדובר בדרך

קרא עוד